راهنمای انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای کمپین

کلمه کلیدی مهمترین ابزار برای کسب و کارهایی هست که میخوان بهترین مشتریان را از سراسر وب برای کسب و کار خودشون جذب کنند و هرچه شما در انتخاب کلمات کلیدی کمپین هاتون دقت بیشتری کنید شک نکنید بهبود چند برابری در فرآیند بازاریابی محصول و خدمات خودتون را تجربه خواهید کرد.

کلمات کلیدی

در این مطلب سعی میکنیم خیلی ساده اهمیت و روش صحیح به کارگیری کلمات کلیدی در راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در سنجاق را باهم مرور کنیم.

چه کلمه ای باید انتخاب کنم؟

انتخاب کلمات کلیدی برای کمپین ها بسیار شبیه به انتخاب کلمات کلیدی برای صفحات در بحث سئو میباشد یعنی شما باید دقت کنید کلماتی را انتخاب کنید که ویژگی های زیر را داشته باشند:

  • کلمه انتخابی شما هماهنگ با موضوعاتی باشد که وبسایت های هدف شما درباره آنها می نویسند.
  • کلمه کلیدی هرچه جزئی و خاص تر باشند نتیجه برای شما بهتر خواهد بود چرا که کاربران ورودی های شما دقیق تر انتخاب خواهند شد.
  • سعی کنید کلمات عام کمتری استفاده کنید. کلمات کلیدی عام معمولا در تعداد زیادی از صفحات موجود هستند پس دقت هدفگیری مشتری شما را کاهش میدهند.

چرا کلمات بیشتر بهتر است؟

در سنجاق محدودیت خاصی برای تعداد کلمات کلیدی وجود ندارد اما باید دقت کنید توصیه ما به شما استفاده از حداقل ۵ کلمه کلیدی است که میتواند ترکیب خوبی از دو کلمه کلیدی عام و سه کلمه کلیدی خاص باشد.

به این مثال توجه کنید: فرض کنیم میخواهیم برای یک آموزشگاه آشپزی > کمپین جذب هنرجو جدید > کلمات کلیدی انتخاب کنیم. اول با یک کلمه کلیدی عام مثل آشپزی و آموزش شروع میکنیم و بعد از کلمات کلیدی خاص تر مثل شیرینی پزی، کیک پزی و تزیین غذا استفاده میکنیم.

این نکته را باید به نکات بالا اضافه کنم که کلمات کلیدی جزئی تر محدودیت ایجاد نمیکنند بلکه به بهبود هدف گیری کمک میکنند پس تا جایی که برای شما ممکنه از کلمه های خاص مرتبط بیشتری در کنار هم استفاده کنید.

سنجاق آماده است شما را در اجرای کمپین ها تا آخرین لحظه همراهی کند پس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *